Uploaded by Andriana Sch

Бінарний урок Розпізнавання слів-назв предметів за питаннями хто? що? This is my school.

advertisement
Тема уроку. Розпізнавання слів-назв предметів за питаннями хто? що?. This
is my school.
Мета: формувати в учнів уявлення про слова-назви предметів, вчити
розпізнавати їх, ставлячи питання хто? що?; повторити лексику з
теми, вчити використовувати конструкцію it is a pen, is it a pen? в
усному мовленні; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення
української та англійської мов; розвивати мислення, зв’язне
мовлення, увагу.
Обладнання: планшет; запис голосу англійця;
ілюстрації лексичних
одиниць до теми; плакат із віршем, де деякі слова замінені
малюнками; фонограма для фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
– Добрий день!
– Який у вас сьогодні настрій?
– Сьогодні у нас урок української мови… Ой, хтось до мене телефонує на
вайбер. Цікаво, хто б це міг бути! Відповімо на дзвінок?
– Алло! (Голос у телефоні, який розмовляє англійською мовою.)
– Стоп, стоп, стоп… Діти, цей хлопчик говорить англійською мовою. Ви
щось зрозуміли? Бо я ні…
– Хто б нам міг допомогти зрозуміти хлопчика? Може, покличемо вчительку
англійської мови нам на допомогу?
– Good morning, children?
– How are you?
– Діти, цього хлопчика звати Марк. Сам він з Лондона. Марк хоче вивчити
українську мову, тому він сьогодні до нас зателефонував.
– Допоможемо йому?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда
– Хлопчик на вайбер написав нам запитання. Давайте дамо відповідь на них.
1
– What is your name?
– How old are you?
– How are you?.
– Now I will read the riddles. Are you ready?
1) I don’t know the ABC, but I am writing as you see? (pen)
2) They are teaching you. (teacher)
–Well done.
– Перекладіть слова-відгадки.
– На які питання вони відповідають?
– В 1 класі ви вже говорили про такі слова, що відповідають на питання хто?
що?. Як вони називаються?
– Що означають такі слова?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
– Сьогодні ми будемо вчитися розпізнавати слова-назви предметів, ставлячи
до них питання хто? що?; повторимо назви шкільних предметів англійською
мовою.
ІV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.
1. Пояснення нового матеріалу (англійська мова)
 Children, lets refresh the school things. (pen, book, desk, rubber, pencil-box,
board, exercise book, pencil, schoolgirl, teacher, pupil)
 Щоб сказати, що це є книжка, потрібно говорити такі слова it is a book.
 Let’s say it all together.
 What it is? (вчитель демонструє зображення шкільних предметів)
 А щоб сказати запитальне речення, потрібно говорити такі слова Is it a
book? І коротка відповідь yes it is/ no, it is not.
 Let’s say it all together.
 It is a book? (Yes it is).
 It is a pen? (No, it is not).
2. Пояснення нового матеріалу (українська мова)
2
 Тепер назвіть слова на картинках українською мовою.
 Що вони означають?
 Поставте запитання до цих слів і розподіліть їх на дві групи. Запишіть
слова у зошит у дві колонки.
 То які слова-назви предметів відповідають на питання хто?? (Ті, які
називають людей і тварин.)
 То які слова-назви предметів відповідають на питання що?? (Всі інші
іменники, крім назв людей та тварин.)
 Давайте прочитаємо правило у підручнику на сторінці 109.
 Назвіть приклади слів-назв предметів, які відповідають на питання хто?.
 Наведіть приклади слів-назв предметів, які відповідають на питання що?.
 Поміркуйте, як визначити у реченні слова-назви предметів з-поміж інших.
 Визначіть у реченні слова-назви предметів: Діти читають книжку.
Фізкультхвилинка
У небі світить sunshine,
І позіхає cat,
Травичка green навколо
А в мене є секрет.
Сховалась в нірку mouse,
Тихесенько сидить,
А cat пішов у house
І солодко там спить.
V. Осмислення, узагальнення та систематизація знань учнів.
1. Дидактична гра «What is it»
– Марк знає цікаву гру і пропонує вам її пограти. Умови гри: хтось загадує
слова- назви шкільних предметів англійською мовою, а інші за допомогою
питань it is a…? відгадують це слово. Учасник відповідає yes, it is/no, it is not.
–Let’s play the game!
2. Вправа «Віднови вірш»
3
– Подивіться, у вірші слова замінені малюнками. Давайте спробуємо
здогадатися, як звучав він спочатку.
Володимир Кленц
До школи я іду
 Якими словами ми замінили малюнки? (Галя, іграшки, ящик, книжки,
школа.)
 На які питання вони відповідають? (Галя – хто?; іграшки, ящик, книжки,
школа – що?.)
 Запишіть ті слова, які ми вставили, вказавши в дужка, на яке питання
вони відповідають.
 Чому ви написали саме такі питання? (Бо назви людей і тварин – це
іменники, які відповідають на питання хто?, а всі інші іменники – на
питання що?.)
VI. Підсумок уроку.
 Які слова ми сьогодні вчилися розпізнавати? (Слова-назви предметів.)
 На які питання вони відповідають? (Хто? Що?)
 Які слова-назви предметів відповідають на питання хто?? (Назви людей
та тварин.)
 А на питання що?? (Всі інші іменники.)
 Як визначити слова-назви предметів в реченні? (Поставити до слова
питання.)
 Наведіть приклади слів-назв предметів англійсько мовою, які ми сьогодні
повторювали.
VIІ. Повідомлення домашнього завдання.
4
– На домашнє завдання буде вправа 282. Вам потрібно поставити запитання
до слів-назв предметів і виписати їх за зразком. Повторіть слова з англійської
мови до теми. (Подяка Марка за урок.)
5
Download