Загрузил Яна Саханенко

План уроку виробничого навчання "Сессун"

реклама
План уроку
Тема програми: Технологія виконання макіяжу
Тема уроку: Підбір засобів макіяжу .
Мета уроку:
навчальна - навчити учнів правильності підбору засобів макіяжу, узагальнити і
систематизувати знання про підбір засобів для макіяжу;
розвиваюча - розвивати раціональне мислення,пізнавальні навички (виділяти
основне, спостерігати, проводити досліди), розвиток загально трудових навичок (вміння
користуватися засобами для макіяжу, планувати та оцінювати результат виконаних дій),
уміння та навички самовдосконалення в обраній професії, звички контролювати свою
працю;
виховна – виховувати повагу до праці, обраної професії, відповідальність,
дисциплінованості, позитивного ставлення до знань.
Тип уроку: урок формування первинних умінь
Вид уроку: вправа, тренаж
Дидактичне забезпечення: зображення, словник професійних термінів, пам’ятка з
техніки безпеки, інструкційно-технологічні картки, карта дефектів, схема, фото, відео.
МТЗ: віражний інструмент та засоби макіяжу, візажна білизна, ватні епонжі, ватні
палички, комп’ютер, телефони, дезінфікуючи засоби.
Міжпредметні зв’язки: візажна справа, охорона праці, інформаційні технології,
етика, основи санітарії і гієни, матеріалознавство.
Перелік практичних завдань: Підбір засобів макіяжу.
Література:
Хід уроку
І Організаційна частина:
-
перевірка наявності учнів;
-
перевірка готовності учнів до уроку;
-
доступ з техніки безпеки.
ІІ Вступний інструктаж:
1.
Актуалізація знань:
Повідомлення теми програми і уроку: Технологія виконання макіяжу. Підбір
засобів макіяжу .
Цільова установка: до вимог візажиста відносять знання та вміння правильного
підбору засобів макіяжу. Перевірка опорних З, У, Н учнів, необхідних для проведення
наступних структурних елементів уроку.
Повторення попереднього матеріалу.
Перш ніж приступити до вивчення нового матеріалу нам необхідно з’ясувати деякі
запитання (Перелік запитань для усного опитування учнів у формі бесіди):
1. Давайте згадаємо основні способи зрізання волосся та варіанти обробки пасом
волосся.
2. З якою метою волосяну частину голови поділяють на окремі зони (частини)?
3. Що являє собою класичний поділ волосяної частини голови?
4. Що являє собою контрольне пасмо, скільки контрольних пасмо може мати
стрижка?
5. Назвіть основні способи стрижки волосся.
6. Поясніть суть способу укорочування волосся «зняття волосся на пальцях».
7. Поясніть суть способу укорочування волосся «пасмо за пасмом».
8. Поясніть суть способу укорочування волосся «пасмо на пасмо».
9. Які різновиди техніки філірування Вам відомі, назвіть та охарактеризуйте їх?
10. Які способи перевірки точності стрижки Вам відомі, охарактеризуйте їх?
Пояснення характеру і послідовність роботи учнів на уроці.
Викладання нового матеріалу:
Стрижка Сессун — зачіска вінтажного стилю — на всі часи модна і сучасна. Цю
стрижку виконують на волоссі середньої довжини, а підійде вона представницям слабкої
статі, які володіють бездоганним смаком і бажають звернути на себе увагу.
Стрижка Сессун виконується в одному стилі зі стрижкою Сессун, тому їх часто
плутають мало обізнані люди. При найближчому розгляді виявляється, що між цими
двома стрижками є істотні відмінності. Так чілку у Сессун необхідно вистригти
півколом, а довжина волосся з боків менше, ніж ззаду. В цілому ця стрижка допомагає
надати волоссю об’єм. Сессун стрижеться по одній лінії, має рівну чілку і гладку
поверхню. Стрижка Сессун за технікою подібна до класичного каре, але є додатковий
нюанс – стрижка використовує техніку градуювання і проводиться під нахилом. Ця
техніка забезпечує закручування волосся всередину, і ми отримуємо класичний Сессун.
Його довжина — від середини вуха з боків і до плечей ззаду.
Інструменти: затискачі, ножиці прямі, філірувальні, гребінець.
Форма стрижки: наповнена.
Техніка стрижки:
застосовують спосіб «пасмо на пасмо» (градуювання
зовнішнє).
План розповіді:
1.
Підготовчі роботи:

запросити сісти у крісло, розвернути крісло так, щоб у нього було зручно
сісти, після цього стати за спинкою крісла;

розвернути крісло до дзеркала після того, як клієнт сяде на місце;

з’ясувати бажання клієнта щодо послуг і проконсультувати щодо обраної
послуги;

вимити руки з милом у присутності клієнта;

продезінфікувати інструмент;

обгорнути серветкою або одноразовим комірцем шию клієнта;

укрити клієнта поверх серветки пеньюаром.
2.
Технологія виконання базової модельної жіночої стрижки «Сессун»:
Стрижка виконується на вимитому вологому волоссі (рис. 1).
Рисунок 1– Стрижка «сессун»: а – зовнішній вигляд, б, а – схеми виконання
Для стрижки «Сессун» характерний процес укорочення пасом Із точністю до 1 мм і
відтягування волосся під різними кутами до поверхні голови (від 0 до 45°).
Волосся розподіляють на зони проділом – горизонтальним від вуха до вуха через
маківку та вертикальним на потилиці.
Стрижку починають із потиличної зони.
Як контрольне відділяють пасмо завширшки 0,5 см діагональним проділом під
кутом 45° до центрального проділу. Відчісують пасмо вниз, стрижуть на узгоджену
довжину одним із прийомів окантування. Зріз визначає трикутну форму окантування
стрижки на потилиці.
Наступні пасма відділяють паралельно до контрольного через 0,5 см, рухаючись до
маківки. Волосся стрижуть, орієнтуючись на довжину контрольного пасма. Ефект
укорочення пасом на 1 мм досягають відтягуванням пасма на себе поворотом руки, яка
утримує його кінці.
На скроневих зонах горизонтальним проділом відділяють перше контрольне пасмо
завширшки 0,5 см, визначають довжину і зістригають, орієнтуючись на контрольне пасмо
потилиці.
Наступні пасма завширшки 1,5 см відділяють паралельно до першого і стрижуть, як
на потилиці.
Волосся тім'яної зони відчісують за ростом на обличчя, виконують окантування
чілки, з'єднуючи отриману лінію з лінією окантування на скронях. Продовжують стрижку
аналогічно потилиці.
https://www.youtube.com/watch?v=TRlaC2AANaM
Майстер виробничого навчання виконує жіночу модельну стрижку «Сессун» на
подовженому волоссі. Під час практичного показу звертає увагу на основні технологічні
аспекти виконання даної стрижки. Майстер на уроці виступає у якості організатора
процесу навчання та консультанта, але ні в якому разі він не повинен замикати
навчальний процес на собі. Головним у процесі навчання є зв'язки між учнями, їх
взаємодія, співробітництво.
3.
Заключні операції:

після виконання операції підстригання вичесати густим гребінцем зістрижене
волосся;

очистити спеціальною щіткою або шматком вати обличчя та шию клієнта від
волосся;

зняти пеньюар, підгортаючи його краї всередину, щоб зістрижене волосся не
потрапило на одяг клієнта;

зняти серветку або комірець;

у разі необхідності вимити голову клієнта.
Якщо після стрижки здійснюється укладання, клієнта повторно укривають
пеньюаром, виконують зачіску.
Після надання послуги в повному обсязі з клієнтом розраховуються за правилами,
прийнятими в перукарні, дезінфікують інструмент, прибирають робоче місце, миють
руки.
Вимоги техніки безпеки при виконанні стрижки
При виконанні стрижки слід дотримуватись певних правил техніки безпеки,
давайте їх згадаємо:
1- слід працювати тільки продезінфікованими інструментами;
2- не допускати порізів шкіри, якщо це сталось правильно обробити рану;
3- правильно зберігати ріжучі інструменти;
4- не протирати леза та робочу поверхню руками;
5- передавати ножиці тільки в закритому вигляді кільцями вперед;
6- уважно і обережно працювати з ріжучими інструментами.
Учням пропонується розібратись по парах та працювати один на одному по черзі,
відпрацьовуючи технологічний процес виконання модельної жіночої стрижки «Сессун»
IІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
1.
Самостійне виконання завдань учнями, розв’язування проблемних ситуацій.
2.
Розподіл учнів за робочими місцями.
3.
Обходи робочих місць учнів з метою:
-
перевірки правильності організації робочого місця;
-
контроль за дотриманням правил охорони праці, санітарії і гігієни;
-
надання допомоги та контроль виконання всіх операцій технологічного
процесу;
-
під час виконання учнями вправ: вказати на допущенні помилки слабшим
учням і за допомогою додаткових запитань допомогти учням самостійно усунути їх;
-
при потребі, з урахуванням типових помилок, допущених учнями,
проведення повторного інструктажу.
Закріплення матеріалу (перелік запитань для проведення бесіди з учнями).
1.
Яких правил техніки безпеки слід дотримуватися на уроці?
2.
З якої зони ми починаємо виконувати стрижку волосся?
3.
Як виконуємо стрижку на скроневих та лобно-тім'яній зоні?
4.
Розкрийте аспекти стрижки потиличної та тім'яної зони?
5.
Які методи філірування використовуємо при виконанні стрижки?
6.
Що включають в себе заключні роботи після стрижки волосся?
ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
Закріплення та підведення підсумків:
-
аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
-
оцінка роботи учнів, її об’єктивне обговорення;
-
аналіз причин типових помилок учнів та способи їх усунення;
-
повідомлення та обґрунтування результатів оцінювання учнів;
-
виставлення
оцінок,
враховуючи
відповіді
під
час
опитування
та
відпрацюванню практичного завдання.
Домашнє завдання:
Вивчити модельну жіночу стрижку «Сессун», працювати над технологічним
процесом її виконання, скласти міні-конспект.
Скачать