Загрузил Яновская Мария

ГОТОВИЙ план-конспекту №3, 1-А клас,

реклама
1
План-конспект
уроку музичного мистецтва № 3
проведеного у 1-А класі ЗОШ № 26
студентки 4 курсу групи МХК-16
Поправка Марії Іванівни
10.03.2020
Тема чверті: Загадки художніх мов
Тема уроку: Веселий мандрівник у театрі та кіно
Зміст уроку: Г. Гриневич «Плескачик» арії героїв опери - повторення; арія тіста з опери
«Колобкові мандри» муз. Н. Барабаш – повторення.
Мета уроку:
дидактична – вчити: учнів визначати на слух образи фантастичних героїв в музичному
творі, знаходити відмінності між театром та кіно, учнів розуміти і співати за «рукою»
вчителя; формувати вміння уважно слухати музику; відпрацювання співацьких навичок :
правильної співацької постави, співацького дихання; надати поняття «театр», «ляльковий
театр», «хор».
розвиваюча – розвивати музичну пам'ять, слухову увагу, тембральний слух, почуття ритму.
виховна – виховувати любов до музики, культуру її сприймання, виховувати зацікавлене
ставлення до театру та кіно; виховувати інтерес до творчості Г. Гриневича, Н. Барабаша.
Тип уроку: поглиблення теми
Обладнання: Ілюстрації, фонограми та мультимедійний пристрій.
Література:
1.
Масол Л. М. Підручник для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів «Мистецтво»
/ Л. М. Масол. – Київ «Генеза» 2012. – 127 с.
2. Ракітянська Л. М. Педагогічна практика з музичного мистецтва в початковій школі :
теоретичний та методичний аспекти : навчально-методичний посібник для студентівпрактикантів зі спеціальності « Музичне мистецтво» / Л. М. Ракітянська. – Кривий Ріг :
Видавництво ФО-П Чернявський, 2018. – 348 с.
2
Хід уроку
I.
Організаційний момент:
Музичне привітання ( «Добрий день вам діти, добрий день учитель» )
II.
Актуалізація опорних знань.
Вч: Діти, минулого уроку ми з вами разом з казковим персонажем завітали до
дивовижної країни, де актори за допомогою співу передають глядачеві зміст
вистави, хто нагадає мені що це за країна була?
В.в: Країна опери
Вч: Правильно! А який саме казковий герой на минулому уроці надіслав нам листа
і просив про допомогу йому з піснею?
В.в: Колобок
Вч: Молодці! Скажіть будь ласка, як називається пісня героя в опері, яка відповідає
його характеру?
В.в: Арія
Вч: А хто ще з казкових героїв, окрім колобка, до нас завітав на минулому уроці і
ми співали їх пісні?
В.в: До нас завітала Лисичка, Зайчик, Ведмідь, Вовк. Співали пісню лисички.
Вч: А яка за характером була пісня Лисички і Колобка?
В.в: Весела, запальна
Вч: А як ми зрозуміли що це співає Лисичка, а не Вовчик? За допомогою чого?
В.в: За допомогою тембру
Вч: А як називається художнє прикрашення сцени, яке нам дає уявлення де саме
відбуваються дії опери?
В.в: Декорації
Вч: А про кого ми з вами вивчили пісню на минулому уроці?
В.в: Про колобка, арію тіста.
Вч: А як називається виконання твору без музичного супроводу?
В.в: a capella
Вч: Скажіть будь ласка, а хто з вас намалював вдома декорації до опери «Колобкові
мандри»?
3
Вч: Які ви молодці, все ви пригадали! Тож зараз ми повторимо з вами арію тіста з
опери «Колобкові мандри», але перед цим нам потрібно розігріти наш голосовий
апарат.
Розминка:
Хід: 1) Вч: спочатку ми з вами покусаємо верхню, нижню губки; почистимо
зубки; поколимо щічки язичком; вдихнемо квіточку – надуємо кульку; потремо
щічки, наче морозець; зробимо велику гірку – а тепер маленьку гірку.
2) Вч: Діти, а чи ви любите обійматись? Зараз ми з вами обіймімо себе
дуже сильно і зробимо вдих через ніс дуже голосно, а потім тихесенько через рот
зробимо видих.
Дихальні вправи «Міцні обійми» ( за Стрєльніковою).
Розспівка:
1) Зайчик
2) Я живу на Україні, Україну я люблю
Вч: Зараз я вам нагадаю арію Колобка, а ви уважно слухаєте мене, пригадуєте який
характер і темп пісні, а потім співаємо всі разом.
Демонстрація арії тіста з опери «Колобкові мандри»
Вч: Так який характер і темп пісні?
В.в: Веселий, швидкий
Вч: Правильно! А тепер разом всі співаємо арію Колобка і повторюємо за мною
рухи. (Весь клас співає). Молодці!
III. Мотивація навчальної діяльності:
Сьогодні ми з вами повторили арію тіста з опери «Колобкові мандри» Наталії
Барабаш, для того щоб пригадати з яким веселим мандрівником на оперній сцені
ми познайомились та продовжуємо вивчати загадки художніх мов.
Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо мандрувати разом з Колобком. Минулого
уроку ми завітали до опери, а зараз разом з Колобком помандруємо в театр та кіно.
Можливо хтось знає що це за такі чарівні країни?
Вч: Тоді пристебніть свої ремені безпеки, сьогодні ми з вами полетимо в загадкову,
прекрасну, фантастичну країну театру та кіно!
4
IV. Сприйняття нової теми:
Вч: Діти, як ви вже знаєте в опері актори – співають. Але іноді, під час вистави
головним героям допомагають виконувати пісні декілька співаків. Така група
людей називається хором. Ось, наприклад, коли ми з вам повторювали арію колобка
ми з вами були справжнім хором. А хто мені підскаже, які бувають хори?
В.в: Дитячі, чоловічі, жіночі.
Вч: А до якого хору ми з вами належим?
В.в: Дитячого
Вч: Правильно! Молодці! Але зараз я вас здивую! Заплющте всі свої оченята!
(вчитель надягає на руки ляльки-імітує ляльковий театр). Скажіть будь ласка,
якщо б казковими героями театру були б ляльки, то якби цей театр називався?
В.в: Ляльковим
Вч: Правильно. Ляльками-акторами керують талановиті люди – ляльководи. А
тепер погляньте, до нас завітав сьогодні у ляльковий театр Колобок, Ведмідь, Вовк,
Лисиця, Зайчик. Ляльки до нас завітали сьогодні не просто так, а для того щоб
створити свій власний ляльковий театр! Ви тільки уявіть! Зараз я буду справжнім
ляльководом, а ви всі уважно слухайте, адже сьогодні деякі з вас зможуть створити
власну історію! (Вчитель імітую тварин з казок)
КОЛОБОК: «На сметані мішаний, на віконці студжений, в мене кругленький бочок.
Я веселий Колобок»
ВЕДМІДЬ: «Я волохатий, клишоногий, мед люблю і сплю в барлозі».
ВОВК: «Я сірий та ікластий і можу вівцю вкрасти»
ЛИСИЦЯ: «Я руда, низького зросту, хитра я і довгохвоста»
ЗАЙЧИК: «У мене швидкі лапи й куций хвіст, а також довгі вушка й чорний ніс».
Вч: Перед тим як ми з вами створимо ляльковий театр, ми пригадаємо що ж
відбулось з Колобком в кінці казки за допомогою мультфільму. Увага на екран.
Перегляд мультфільму «Колобок»
Вч: Діти, а чи помітили ви що в мультфільмі ніхто Колобка не з’їв? Тож зараз ми
за допомогою лялькового театру, створимо власну виставу, а який буде кінець
обирати вам!
5
(створення з дітьми імітації до казки про Колобка)
Молодці! Діти скажіть будь ласка, чи сподобалось вам?
Вч: Ми з вами дуже плідно попрацювали, тож трохи заморились. Зараз ми з вами
порухаємось. Уявімо себе злими морськими хижаками – акулами і ану хутчіш
кусатись та ловити…мммм…. здобич, а ні, колобка!
Руханка (Baby Shark Dance)
Вч: Нічого собі, уявили так уявили! Ви просто морські леви, а не акули. Але знаєте,
акулі не вдасться з’їсти колобка. А знаєте чому? Тому що акула живе у воді, а
Колобок на суші, тож можна не хвилюватись за нашого героя!
Вч: Діти, а хто мені скаже що таке кінофільм?
В.в: Це твір кіноматографії, який ми одночасно і бачимо, і чуємо, який складається
з декількох частин, що поєднанні між собою однією ідеєю, головну роль в якому
виконують актори.
Вч: А як називаються люди що грають в кінофільмах?
В.в: Актори
Вч: Скажіть будь ласка, ось у нас в театрі та в кіно грають актори, навіть в
ляльковому театрі грають ляльки-актори. А де на вашу думку грати складніше в
кіно чи в театрі та чому?
В.в: в театрі грати складніше, оскільки нема декілька дублів
Вч: Правильно, в театрі актори вже грають перед живою публікою і в акторів нема
жодного шансу помилитись! А в кіно якщо актор забув свої слова, або щось
наплутав, то можна зняти ще один дубль і виправити його. А потім вже все
монтують і створюють справжнє кіно. Тож уявіть яку ми з вами сьогодні складну
роботу виконали! Ми грали ніби у справжньому ляльковому театрі.
V. Осмислення та систематизація знань: (Проведення гри «Найрозумніший»)
Вч: Які ви розумники та розумниці. А для того щоб я впевнилась що всі все
запам’ятали і зрозуміли ми проведемо гру «Найрозумніший». Я, ніби справжня
телеведуча буду задавати вам питання, а ви як найрозумніші гравці будете хутко
відповідати на запитання! Але пам’ятайте, що часу у вас обмаль! І так 3-2-1–
поїхали.
6
1. Як називається виконання твору без музичного супроводу
В.в: a’ capella
2. Як називається власна пісня героя, що відповідає його характеру
В.в: Арія
3. Пригадайте, кому належать такі слова: «Я руда, низького зросту, хитра я і
довгохвоста»
В.в: Лисичка
4. Як називається театр, де головними акторами є ляльки?
В.в: Ляльковий театр
5. Яка за характером арія Колобка та арія Лисички?
В.в: Весела, бадьора.
6. А хто керує ляльками?
В.в: Ляльковод
7. А як називається група людей, що допомагає виконувати пісні іншим співакам?
В.в: Хор
8. А де можно знімати декілька дублів і не боятися, якщо забудеш слова?
В.в: В кіно
Вч: Молодці!
V I. Підсумок Уроку:
Отже, сьогодні ми з вами повторили якими мовами може говорити мистецтво!
Подорожуючи разом з Колобком, ми завітала до світу лялькового театру, а також
кіно. Запам’ятали що пісня без музичного супроводу називається a’capella.
Дізнались, що співакам на виставі можуть допомагати група співаків, яка
називається хором. Створили власну історію « Колобкові мандри» за допомогою
ляльок і були ніби справжніми ляльководами.
А на
наступному уроці ми продовжимо з вами занурюватись у чарівний світ
мистецтва. Я пропоную дома вам за власним бажанням зліпити з пластиліну героїв
казки «Колобок».
Вчитель музичного мистецтва
Гунько Л.О.
Методист :
Варнавська Л.І.
Скачать