Uploaded by Ирина Матусевич

Ознайомлення з природним довкіллям

advertisement
Ознайомлення з природним довкіллям
«Перші ознаки весни»
Мета:
 Дати знання про ознаки ранньої весни, про весняну зміну в живій та
неживій природі.
 Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
 Розширити словниковий запас іменників, прикметників.
 Розширити уявлення про життя тварин, перелітних птахів, про їхню
поведінку навесні.
 Розвивати увагу, пам’ять, мовлення.
Матеріал: іграшка заєць, картинки диких тварин і їх дитинча, із зображенням
ознак ранньої весни; забавлянка «Вийди, вийди, сонечко».
Хід заняття: (Діти сидять на стільцях)
Вихователь: Чуєте, хто плаче? Піду пошукаю. (Вихователь знаходить іграшку
Зайченя).
Вихователь: Зайченя, ти чому таке сумне?
Зайченя: (вихователь голосом зайченя) Як мені не сумувати. У лісі сніг
розтанув, ведмеді прокинулися, шубка линяти почала. Я не знаю що
відбувається.
Вихователь: Діти, допоможемо зайченяткові? (Відповіді дітей).
Вихователь: Чому ж у лісі сніг розтанув, ведмідь прокинувся, біла зайченяткова
шубка линяє? (Тому, що настала весна).
Вихователь: А яка вона, весна? (Тепла, гарна, добра, лагідна, сонячна, рання).
Вихователь: Діти, із зайченятком пограємо у гру «Вийди, вийди, сонечко».
Забавлянка «Вийди, вийди, сонечко»
Вийди, вийди, сонечко, (обидві руки підняті вгору, закликаючи)
На дідове полечко,
(правою рукою, показуючи внизу)
На бабине зіллячко, (лівою рукою, показуючи внизу)
На наше подвір'ячко. (обидві руки підняті уперед перед собою)
На весняні квіточки, (обидві руки опущені, показуючи внизу перед собою)
На маленькі діточки. (обидві руки схрещені на грудях)
Там вони граються,
(обидві руки тримають плечі і злегка розведені в
Тебе дожидаються.
сторони, лікті зігнуті, кисті зібрані в кулачок, великий
палець торкається плеч, півприсідання на місці)
Повторити 2 рази.
Вихователь: Сідай Зайченя з дітьми і слухай, що ж відбувається навесні.
Діти назвіть ознаки весни (на дошці картинки із зображенням ознак ранньої
весни)
Діти:
- Сонечко яскраво світить та гріє.
- З дахів капають бурульки (крапель).
- Тане сніг.
- На деревах з’являються бруньки.
- З’являється перша зелена трава;
- Тварини змінюють зимову шубку на літню.
- Прокидається ведмідь, їжак.
- Біжать струмки.
- У тварин з’являються дитинчата.
Вихователь: Зараз пограємо з тваринами, я буду називати та показувати
тварину, а ви повинні назвати її дитинча та знайти картинку.
Дидактична гра «Назви дитинча»
Хід гри:
У ведмедиці - … (ведмежа).
У вовчиці - ... (вовченя).
У лисиці - ... (лисеня)
У їжачки - ... (їжачок).
У білки - ... (білченя).
У зайчихи – … (зайченя).
Вихователь: Коли прокидаються комахи, хто до нас прилітає? (Перельотні
птахи).
Вихователь: Чому вони так звуться? (Тому що вони перелітають із теплих
країв).
Вихователь: Які птахи прилітають до нас? (шпаки, ластівки, лебеді,
Логоритмічна вправа «Птахи»
На дахах птахи сидять, (долоні на голові)
Весело співають.
(долоні на голові, нахили ліворуч-праворуч)
Над дахами літають, (долоні розгорнуті на себе, великі пальці переплетені голівка птаха. Інші зімкнені пальці – крила. Швидко
помахати ними)
Їжу шукають.
(нахил вперед, одну долоню притулити до лоба,
повороти тулуба ліворуч-праворуч)
Політали, політали,
(долоні розгорнуті на себе, великі пальці переплетені голівка птаха. Інші зімкнені пальці – крила. Швидко
помахати ними)
Зернята поклювали. (постукати пальцем правої руки по долоні лівої руки)
Знегода замела
І птахи сховались.
(присісти, затулити долонями очі)
Повторити 2 рази.
Вихователь: Молодці, діти. Зайченятко, ти запам’ятав, що діти тобі розказали і
показали?
Зайченя: (вихователь голосом зайченя) Так, я тепер всім лісовим мешканцям
розповів про весну. Дякую вам велике.
Download