Конспект міні-заняття(15 хв.) з основ безпеки життєдіяльності та використанням планшетів для дітей старшого дошкільного віку(5-6 років) Тема: «Відважні пожежні». Мета: удосконалювати знання дітей про правила протипожежної безпеки, причини виникнення пожежі, за допомогою розвиваючих електронних ігор поглибити знання про дії пожежних під час пожежі в будинку, в лісі; продовжувати вчити користуватися планшетами; розвивати мислення, увагу, дрібну моторику пальців рук, орієнтування на площині; виховувати повагу до професії пожежного, бажання надавати допомогу тим, хто її потребує. Матеріали: запис зі звуком сирени пожежних машин, пожежна машина, конверт із листом від лісових мешканців, іграшка «Кіт» для лялькового театру, паперові медалі за кількістю дітей, планшети, яких вистачатиме кожній дитині. Хід заняття: І. Організаційний момент. Вихователь. Діти, я за вами спостерігала ви такі молодці! Так багато знаєте І про безпеку пам’ятаєте. Пропоную вам пограти Та всі правила згадати. ІІ. Основна частина. Гра «Оце я, оце ми, оце друзі всі мої» Вихователь. Я пропоную пограти в гру, де перевіримо чи не ви порушуєте правил пожежної безпеки. Увага! Я називаю рядки, а ви доповнюєте їх словами: «Оце я, о це ми, оце друзі всі мої», якщо згодні з ними: – Хто без дозволу із вас не вимикає в плиті газ? – Зараз гості всі почують, хто з електрикою пустує? – Якщо в домі вогонь палає, хто пожежних викликає? – Зійшлись малята, щоб разом пограти. Хтось на гілку ставить свічку і вона почала палати, Хто це робить з вас малята? – Хто почув, що пахне дим, викликає 101. Після гри чути звук сирени. Вихователь. Діти, як ви гадаєте, що може видавати такий звук? (Відповіді дітей). А як назвати одним словом цей транспорт? (Спеціальні машини). Перевіримо, що ж трапилось? Діти йдуть за вихователем до комп’ютерного кабінету, там стоїть пожежна машина. Вихователь. Яка ж машина видає цей звук? (Пожежна). Вихователь дістає з машини листа і читає його дітям. Шановні діти! Пташеня мале літало, Слоненяткові казало: – В сірниках вогонь сховався, Тож коробкою не грайся… А сам тихенько – чирк! – Ой! Рятуйте! Все горить! Вихователь. Діти, лісові жителі просять нашої допомоги. Потрібно загасити вогонь. Пропоную вам перетворитися на пожежних і згадати, що потрібно пожежному для роботи. (Відповіді дітей). А якими якостями він повинен володіти? (Відповіді дітей). Молодці, тепер ви готові до роботи. Зазирнемо до наших планшетів і допоможемо звірям. Робота з планшетами. Розвиваюча гра «Загаси вогонь» Після гри проводиться зорова гімнастика. Гімнастика для очей «Звірята» Сплять маленькі звірята Всі заплющить оченята. Тільки кошеня Васько не хоче Він розплющив очі! Подивився вгору, вниз Поводив очима скрізь І праворуч і ліворуч, Перевірив вуха поруч! Знову – вгору, знову – вниз Лапою намацав ніс. Ось і вправа закінчилась Очі ваші не втомились? ІІІ. Заключна частина Вихователь: Ось ми і загасили пожежу і врятували звірів від неї. А чи запам’ятали ви чим користувалися для гасіння пожежі в будинку? У лісі? А як ви гадаєте. Чому пожежний на гасіння пожежі в лісі використав не машину, а вертоліт? Малята, ви гарно попрацювали, допомогли загасити вогонь і лісові мешканці приготували медалі для нагородження. (Вручає дітям медалі «Відважний пожежний».)