Uploaded by Яна Гуцуляк

математика 31.01.2022

advertisement
Тема :Усне додавання круглих трицифрових чисел виду 540+320 способом
додавання десятків.Ознайомлення з конусом.Розв’язування задач, обернених
до задач на знаходження суми двох добутків.
Мета:Вправлятись в усному додаванні круглих чисел виду 540+320
способом додавання десятків ; вчити розв’язувати задачі, обернені до задач
на знаходження суми двох добутків; ознайомити з конусом;удосконалювати
обчислювальні навички; розвивати логічне мислення .
Обладнання : підручник , таблиці, презентація
Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку:
I.Організація класу
1) привітання
2)визначення настрою
II.Актуалізація опорних знань
1)Перевірка домашнього завдання
а)№155
I дня-110 м.
II дня-120 м.
340 м.
III дня-?м
1)110+120=230(м.)- за два дні;
2)340-230=110(м.)
Відповідь: третього дня вирвали 110 моркви.
б)№156
530+400=930
530+40=570
760+200=960
760+20=780
760-300=460
480-20=460
650-200=450
650-30=620
2)Каліграфічна хвилинка
Відкрийте свої робочі зошити .Запишіть 31 січня Класна робота.
3)Математичний диктант
а) число 300 збільшити на 400;20;8.(700,320,308)
б)число 973 зменшити на 900; 70;3.(73,903,970)
в)різницю чисел 608 і 8 збільшити на 400.(608-8+400=1000)
г)різницю чисел 536 і 30 зменшити на 500.(536-30-500=6)
д)суму чисел 899 і 1 зменшити на 600.(899+1-600=300)
III.Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні нас чекає цікавий урок на ньому ми будемо додавати трицифрові
числа способом додавання десятків, будемо розв’язувати задачі та
ознайомимося з циліндром .
IV.Вивчення нового матеріалу
а)підготовча робота
Скільки у числі 450,380,230,340,570,сотень,десятків?
Відкрийте підручники на сторінці 23
Усний рахунок №157
Подивіться на номер 157
480+10=490
290+300=590
260+220=480
870+110=980
330+460=790
480+300=780
№158 Визначення десятків у трицифрових числах
В наступному номері 158 нам потрібно перетворити трицифрові числа в
десятки.
250=25 дес. 510=51 дес.
380=38 дес. 790=79 дес.
№159 з коментуванням
540+320=54 дес.+32 дес.=86 дес.=860
230+140=23 дес.+14 дес.=37 дес.=370
530+350=53 дес.+35 дес.=88 дес.=880
470+210=47 дес.+21 дес.=68 дес.=680
640+220=64 дес.+22 дес.=86 дес.=860
Фізхвилинка
№160
Зверніть увагу на наступний номер(4 біля дошки , 4 самостійно)
420+360=780
450+220=670
460+230=690
180+810=990
180+610=790
150+230=380
340+420=760
610+320=930
№162
Подивіться на номер 162
Складаємо короткий запис задачі
Інд.-300
Г.-на 250 >ніж
К.-?
-Що нам відомо ?(індичок-300;гусей на 250 більше ніж індичок)
-Яке запитання задачі ?(Скільки курей виростили на птахофермі ?)
-Чи можемо ми відразу відпости на запитання задачі ?(ні)
-Чому? (спочатку треба знайти скільки гусей)
-Яка буде перша дія?(+)
-Що до чого будемо додавати ?(300+250=550)
-Тепер ми можемо дати відповідь на питання задачі?(ні )
-Чому ?( треба дізнатись скільки індичок і гусей разом , тобто курей )
-Якою дією?(+)
-Що до чого будемо додавати ?(300+550=850)
Розв’язання
1)300+250=550- гусей
2)300+550=850- індичок та гусей разом , тобто курей
Відповідь :на птахофермі виростили 850 курей.
№163
Подивіться на номер 163 .Прослухайте умову задачі(1 раз читаю я , 1 раз
самостійно)
Подивіться на короткий запис задачі та скажіть що нам відомо , та на скільки
дій ця задача .(на 3 дії)
-Яка буде перша дія?(*)
-Що на що будемо множити?(3*5=15)
-Яка буде друга дія ?(-)
-Що від чого будемо віднімати ?(33-15=18)
-Яка буде третя дія ?(:)
-Що на що будемо ділити ?(18:2=9)
Розв’язування
1)3*5=15(л)-у трилітрових банках;
2)33-15=18(л)-у дволітрових ;
3)18:2=9(б.)
Відповідь : використали 9 дволітрових банок .
№165 ознайомлення з конусом
Подивіться на номер 165 .На малюнку зображено конус .Плоский круг –це
основа, а криволінійна поверхня – бічна поверхня конуса .Яка точка є
вершиною конуса?(S)
V.Закріплення вивченого матеріалу
№161
Числові хмаринки
330+320=650
870-540=330
420+230=650
650-320=330
480-250=230
590-360=230
№164
20:5=4(км)
Відповідь:одна клітинка позначає 4 км
VI.Підсумок уроку
-Що сьогодні на уроці ми з вами вивчали ?
-Що нового ви дізнались ?
Метод оцінення своїх досягнень «5 пальців»
Кожен з вас має 5 пальців , оцініть наскільки добре ви зрозуміли інформацію
сьогоднішнього уроку .
5-все зрозуміло; 1 – не зрозуміло нічого
Домашнє завдання
№166
В номері 166 вам потрібно дізнатись скільки кілометрів позначає одна
клітинка відрізка.
-Як ми можемо це дізнатись ? (треба порахувати скільки клітинок має
відрізок , а потім поділити шлях який подолав турист на кількість клітинок
.Потім ми дізнаємось скільки кілометрів має 1 клітинка).
№ 167 Виконати обчислення над прикладами
Download