Загрузил Володимир Олефіренкo

Пошук інформації в Інтернеті. Використання мережі Інтернет для навчання.

реклама
Урок №9 Пошук інформації в Інтернеті
Урок 9.Пошук інформації в Інтернеті. Використання мережі Інтернет для
навчання.
Цілі:
 навчальна: сформувати поняття ключових слів та пошукової фрази;
уявлення про веб-ресурси, призначені для пошуку відомостей в
Інтернеті; правила пошуку відомостей у мережі Інтернет;
 розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів;
 виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії,
інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
Опитування ланцюжком
— Які функції виконує браузер?
— Як дізнатись, чи містить фрагмент тексту гіперпосилання?
— Як зберегти зображення, що міститься на веб-сторінці?
— Як зберегти фрагмент тексту веб-сторінки?
— Як зберегти всю веб-сторінку?
— Як вставити зображення в текстовий документ?
— Що означає поняття авторське право?
— Як використати матеріали, не порушуючи авторських прав?
IV. мотивація навчальної діяльності
— У навчальних цілях часто доводиться здійснювати пошук інформації,
наприклад для підготовки реферату. Потрібна інформація може міститися на різних
Інтернет-сайтах. Як правильно організувати пошук інформації в мережі Інтернет і як
з величезної кількості знайденого матеріалу можна виокремити необхідний? Про це
ви зможете дізнатися на цьому уроці.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Урок №9 Пошук інформації в Інтернеті
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 9
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
Підручник ст. 81-84
4) Вправи для очей.
VIІ. Узагальнення та систематизація знань
Бесіда з елементами опитування
1- Що таке пошукові системи?
2- Які пошукові системи використовують твої знайомі, батьки?
3- Як правильно добирати ключові слова для пошуку потрібних відомостей в
Інтернеті? Наведи конкретні приклади для пошуку даних при вивченні
шкільних предметів.
4- Чим відрізняються ключові слова від пошукового запиту? Поясни
відповідь.
5- Які об'єкти можна шукати за допомогою пошукових систем?
VII. Домашнє завдання
Підручник § 9 ст. 77-86
VIІІ. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
1. Що сьогодні дізналися нового?
2. Чого навчилися?
3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
4. Чи виникали труднощі?
ІX. Оцінювання роботи учнів
Скачать