Uploaded by tina Udacha

Сюжетні задачію Тітільки, скільки

advertisement
Урок:Математика
Дата:10.12
Тема:Сюжетні задачі. Стільки,скільки.( за індивідуальним планом)
Мета:розкрити зміст поняття стільки, скільки; навчити учня самостійно
встановлювати кількість предметів, орієнтуючись на зміст
задачі, використовуючи зміст поняття стільки, скільки;
розвивати просторову увагу, пам’ять, логічне мислення;
виховувати наполегливість, прагнення доводити справу до
кінця.
Обладнання:геометричні фігури;календар 2021 рік;предметні
малюнки, конструктор Lego.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап
а) Підготовка до уроку.
Витель:Розпочався урок математики.У мене гарний настрій, я так
багато чого хочу с тобою зробити! Ти готовий?
б)Емоційне налаштування
-Послухай будь ласка віршик!
Я всміхнуся сонечку:
- Здрастуй, золоте!(показую сонечко )
Я всміхнуся квітоньці Хай вона цвіте!(показую квітку)
Я всміхнуся світові:
-Бажаю всім тепла!!
І тобі Матвійчику
Зичу я добра!
Вчитель: Давай посміхнемося один одному, і нехай гарний настрій
допоможе нам працювати.
в)психологічна підготовка
Дихальна гімнастика «Квіточка».
(Вчитель підносить до учениці квіточку. Учениця разом з вчителем:
вдихаємо носом і стараємось вимовити «Ах»!).
ІІ Основний етап
1.Актуалізація знань
Робота с календарем ( Додаток1)
Вчитель:Який зараз місяць року?(грудень)
Учень знаходить грудень на календарі.
Урок:Математика
Дата:10.12
Вчитель:Яке число? (10)
Учень знаходить число на календарі
Запис числа та місяця в зошиті
Вчитель:Запиши будь-ласка 10 грудня.Класна робота
Вчитель:Поглянь ще раз на календар. Ми зясували, що сьогодня 10
грудня. Який це день тижня?(п’ятниця)
Вчитель:Який день тижня був вчора?(четвер)
Вчитель:Який день тижня буде завтра?(субота)
Вчитель:Який день тижня буде через 7 днів?(п’ятниця). А ще через
7 днів?(п’ятниця)?
Вчитель:Якщо я скажу: У кожному тижні скільки днів стільки в
попередньому. Цу буде вірно?Чому?( у кожному тижні однакова
кількість днів-7)
Вчитель:Чи однакова кількість днів у кожному місяці?(Ні)
Вчитель:Скільки днів в грудні?(31)
Вчитель:Скільки днів в листопаді?(30)
Вчитель:Чи можна сказати , що в листопаді стільки ж днів скільки в
грудні?(Ні)
Вчитель:А про які місяці можна так сказати?(у листопаді стільки
днів скільки у вересні,у жовтні стільки днів скільки у грудні)
Вчитель:Як ти це з'ясував?
(однакова кількість днів)
Гімнастика для очей (Додаток 2)
2.Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель:Сьогодні на уроці ми навчимося краще розуміти поняття
стільки, скільки та розв’язувати задачі с цими поняттями.
2.Підготовча частина
*Поміркуй!
Урок:Математика
Дата:10.12
-Дівчинка у правій руці тримає три олівці, а в лівій — три ручки.
Кажуть, що у дівчинки ручок стільки ж, скільки олівців. Чи
погоджуєтесь ви з цією думкою?Доведи що вона правильна.
(однакова кількість предметів)
-Петро купив 4 цукерки, а Іван — 5 цукерок. У Олени було стільки
цукерок, скільки у Івана та Петрика разом. Скільки цукерок було у
Олени?
(4+5=9 цукерок у Олени)
3.Формуюча частина.
а) Робота з задачею.(підручник сторінка 76 задача 6))
Вчитель:Прочитай умову.
Вчитель:Про що задача?(про спортивний інвентар)
Вчитель:Ти пам'ятаєш, що ми називаємо спортивним інвентарем?
(речі, які потрібні для занять на уроці фізичної культури)
Вчитель:Що зробили з спортивним інвентарем ?(привезли до
шкіли)
Вчитель:Який інвентар привезли?(гантелі, м’ячі, обручі)
Вчитель:До скількох шкіл привезли спортивний інвентар?(До 3 шкіл)
Вчитель:Які номери мають ці школи?( Школа№1, Школа№2,
Школа№3)
Вчитель:Скільки гантелей привезли до школи №1?(невідомо)
Вчитель:Що написано в таблиці про це?
Урок:Математика
Дата:10.12
(Стільки скільки у школу №2 і школу №3 разом)
Вчитель:Якщо ми знаємо стільки привезли у школу №2 і школу№3
ми можемо дізнатись скільки гантелей привезли у школу №1?Як?
(дією додавання)
Вчител:Складаємо, записуємо та розв’язуємо вираз.
Розв’язання
1) 26 + 22 = 48 (шт.) — гантелей привезли у школу № 1
Вчитель:Наступне питання в задачі:Скільки м’ячів привезли у школу
№2?
Вчитель:Як нам дізнатись?(відомо що у школу №2 привезли тільки
м’ячів скільки у школу№1 і школу №3 разом. У школу №1 привезли
45 м’ячів у школу №3 14 м’ячів, якщо ці числа додати дізнаємось
скільки м’ячів привезли у школу №2)
Складання, записування та розв’язування вираза.
2) 45 + 14 = 59 (шт.) — м’ячів привезли в школу № 2
Вчитель:-Прочитай остання питання задачі.
Вчитель:Розв’яжи самостійно
3) 26 + 22 = 48 (шт.) — обручів привезли в школу № 3
Фізхвилинка
Раз, два - присіли, (присісти)
Потім вгору підлетіли (підстрибнути)
Три, чотири - нахилились,
(нахиляння тулуба вперед)
Із струмочка гарно вмились
(імітація умивання)
П'ять, шість - ми веселі
Крутимось на каруселі, (покрутитися)
Сім, вісім - в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли(затупотіти)
Дев'ять, десять - відпочили
І за парти дружно сіли
б)Гра-задача “Жива задача”
Вчитель кладе на стіл скриньку с трикутниками в середині, дає
учневі кружечки, а в руках тиримає квадрати.
Вчитель:Я поклала на стіл скриньку в цій скриньці лежать
трикутники, але ми не знаємо скільки їх. Хочешь дізнатися?
Вчитель:Дам тобі підсказку. Трикутників стільки скільки кружечків та
квадратів разом.
Урок:Математика
Дата:10.12
(Щоб дізнатися скільки трикутників треба додати кількість
трикутників та кружечків)
Учень рахує кружечки, вчитель рахує квадрати.
Вчитель:Скільки в тебе кружечків?(13)
Вчитель:А в мене 21 квадрат!
Записуємо та розв’язуємо вираз
13+21=34(тр.)
Вчитель:Давай відкриємо скриньку і перевіримо чи правильно ти
виконав завдання!
Вчитель: Молодець!
Вчитель:Нам відома кількість усіх геометричних фігур. Можна іх
перерахувати та дізнатися скільки всього, а можно зробити це іншим
способом. Яким?(Додати)
Вчитель:Вірно! Запиши та розвяжи вираз!
13+21+34=68(фіг.)
в)Складання та розв'язування виразів
Знайди в таблиці 8 пар чисел, що стоять по сусідству і в сумі дають
число 35.(підручник сторінка 75, завдання 4)
30
12
32
3
33
12
5
20
2
40
1
21
0
11
25
10
34
15
35
24
12
23
5
20
30 + 5 = 35
0 + 35 = 35
11 + 24 = 35
32 + 3 = 35
25 + 10 = 32
1 + 34 = 35
Урок:Математика
Дата:10.12
12 + 23 = 35
15 + 20 = 35
ІIІ. Заключний етап
а)закріплення вивченого
1. Червона Шапочка несла у кошику 6 пиріжків з капустою і стільки ж
пиріжків з м’ясом. Скільки пиріжків у кошику Червоної Шапочки?
2. Робота з використанням конструктору Lego.
-Поклади на столі 8 жовтих цеглинок,стільки ж синіх.
-Зроби так, щоб жовтих цеглинок було більше, ніж синіх.
-Зроби так, щоб і жовтих, і білих цеглинок було порівну.
-Поклади на стіл стільки білих цеглинок скільки жовтих та синіх
разом
б)нервово –психологічне розвантаження.
Вчитель:Сьогодні ти дуже добре працював на уроці! Давай складемо з
лего великий прямокутник, а потім перетворимо його на квадрат.
Урок:Математика
Додаток1
Дата:10.12
Урок:Математика
Додаток 2
Дата:10.12
Download